Upravit stránku

Činžovní domy v historických jádrech měst mají krásná, bohužel však často dožívající, původní špaletová (kastlová) okna. Pokud na zachování jejich rázů trvají vlastníci, spoluvlastníci, nebo třeba památkáři ale chtějí je vyměnit za nová, má VEXTA jistě co nabídnout. Rádi zajistíme veškeré potřebné poradenství a poradíme z administrací potřebných formalit.

Špaletová okna jsou konstruována z profilů IV 53 (exteriér) a v profilu IV 44 (interiér), vnitřní špaleta je z masivní smrkové spárovky. Tato okna jsou navržena pro objekty, které jsou pod ochranou památkové péče. Okna běžně osazujeme historizujícími prvky dle požadavku památkářů (ozdobné hlavice atd.), upravujeme jejich profilaci dle specifik daného objektu atd.

Běžně nabízíme několik výchozích typů profilací, jejichž detaily najdete ZDE.

 

Základní parametry námi nabízených špaletových oken  

Součinitel prostupu tepla: 
Tepelný prostup celého špaletového okna: Uw=1,0 W/(m2*K).

Zvuková izolace: 
Celková zvuková neprůzvučnost špaletového okna: Rw= 46 - 48 dB.

Materiál: 
Certifikovaný smrkový napojovaný hranol.

Povrchová úprava: 
Základní nástřik - máčení (ochrana dřeva proti dřevokazným škůdcům a plísním, dodává dřevu barevný odstín) Vrchní nástřik- 2 x vysokotlaké stříkání (ochrana proti povětrnostním vlivům, UV filtr, dodává dřevu barevný odstín).

Zasklení: 
Venkovní zasklení: Izolační dvojsklo 4-8-4 s prostupem tepla U=1,4 W/m2K (ČSN 730532) Vnitřní zasklení: Jednoduché sklo FLOAT 4 mm - čiré.

Kování: 
Okenní záskočky, dorazy, závěsy – dle typu objektu. (příklady viz níže).

Okenní kličky: 
Okenní kličky Alt Wien (náhledy viz níže).

Okapnice: 
Dřevěná okapnice s odtokem vody.

 

Příklady používaného kování

Okenní kličky „Alt – Wien“ (půloliva a oliva), historizující panty (závěsy), zarážky a větrové záskočky.

 

Historizující eurookna

Doplňkem (alternativou) výměny oken v domech s původními špaletovými okny často bývá dodávka dřevěných oken, která nejsou plnohodnotným špaletovým oknem, ani plnohodnotným eurooknem. Tyto naše výrobky jsou velmi oblíbené především pro dvorní fasády, méně exponovaná místa atd. Bližší informace rádi poskytneme na vyžádání.

Nahoru