Otázky a odpovědi

Dřevostavby VEXTA Dřevostavby do 2 měsícůDřevostavby VEXTA - kvalitní bydlení pro každého

Rychlý kontakt

VEXTA a.s.
Hovorčovická 137
Pakoměřice, 250 65 Bořanovice


+420 800 900 963 - volání zdarma
drevostavby@vexta.cz
 

NOVINKY
Archiv
VELETRH DŘEVOSTAVBY 2018

Ve dnech 1. 2. - 4. 2. 2018 se koná v Průmyslovém paláci v Praze - Holešovicích veletrh DŘEVOSTAVBY 2018

Více
Staňte se fanouškem VEXTA NA Facebooku

JSME NA FACEBOOKU - neunikne vám žádná novinka, můžete prohlížet fotografie z právě realizovaných staveb a spoustu dalšího.

Více
PF 2018

VEXTA Vám přeje příjemné prožití vánočních svátků a úspěšný rok 2018.

Více

 • Co u vašich domů zahrnuje cena na klíč?

  Cena zahrnuje kompletní vybavení domu k okamžitému nastěhování včetně topení, sanity, interiérových dveří, podlahových krytina a vymalování. Podrobnosti najdete zde.

 • Je cena ve smlouvě konečná?

  Cena ve smlouvě o dílo je pevná tzn. základní cena domu a základové desky. Samozřejmostí je specifikace RD, kdy si zákazník vybere nadstandardní výbavu nebo v opačném případě, když nechcete některou část standardního vybavení RD. Toto se řeší formou příplatků a odpočtů.

 • Jaká je doba výstavby?

  Doba výstavby je obvykle 3 měsíce. Tato doba nezahrnuje výstavbu základové desky, kterou realizujeme vždy s předstihem.

 • Jaké máte standardně platební podmínky?

  Přesné platební podmínky jsou součástí smlouvy o dílo a vždy se snažíme maximálně přizpůsobit možnostem zákazníka. Platí se až po dokončení jednotlivých etap výstavby rodinného domu s tím, že výjimkou je první platba (zálohová), ta je obvykle k úhradě po podpisu smlouvy a její výše závisí na dohodě.

  Pro všechny další platby platí, že si zákazník dokončené etapy díla prohlédne, překontroluje, odsouhlasí a pak je teprve příslušná část díla k úhradě.

 • Jaká je životnost vašich domů?

  Životnost domu je plně srovnatelná se zděným domem a je především významně ovlivněna  kvalitou materiálu  a provedením jednotlivých prací a detailů – a to jsou právě věci, na kterých si zakládáme.

 • Jaká je záruka?

  Naše firma právě teď poskytuje celoživotní záruční dobu na skelet domu a dále standardně 36 měsíců na vše ostatní. Pokud máte na mysli záruky ve smyslu obecném (např. že nezkrachujeme, že své smluvní povinnosti plníme, nebo že případné reklamace opravdu řešíme), hovoří za nás asi nejvíce firemní historie.

  Podívejte se třeba na náš web: www.vexta.cz. Cosi o nás určitě vypovídají i certifikáty ISO 9001, 14001 a 18001.

 • Liší se cena domu v závislosti na vzdálenosti od centra vaší firmy?

  Ceny našich RD  jsou stejné pro celé území ČR a zahrnují cenu dopravy RD  na požadované místo.

 • Co když se objeví vícenáklady, které budou označené za objektivní a nečekané?

  V rámci profesionálního přístupu naší firmy se na začátku spolupráce při zadávání projektu domluví s každým zákazníkem podrobná specifikace jeho RD , včetně nadstandardního vybavení tak, aby veškeré cenové vstupy byly dopředu naceněny a odsouhlaseny a žádné „vícenáklady“ pak nebylo třeba řešit.

 • Jak vypadá splátkový kalendář – kolik činí záloha a jednotlivé splátky, když stavíte v řádu týdnů?

  Platby za celý RD  jsou rozděleny do 8 fází. Záloha po podpisu je standardně 5 % a dále platí zákazník jednotlivé etapy až po jejich zhotovení! Zákazník si překontroluje každou část díla a teprve potom platí. Podrobnější informace ohledně smlouvy Vám rádi poskytneme při osobní schůzce.

 • Pomáháte se sjednáním hypotéky?

  Samozřejmě že zajišťujeme hypoteční úvěry, tak aby zákazník dostal od nejlepší podmínky v rámci komplexní služby spojené s financováním a následnou výstavbou RD.

 • Z ceníku není jasné, kolik stojí základová deska (pokud není v akční nabídce součástí celkové ceny) – jak se dozvím její cenu, jak se vypočítává, v jaké cenové úrovni se to pohybuje?

  Uvedená cena u typových projektů je již včetně základové desky.  Pro více informací, nebo v případě nejasností nás kontaktujte přímo, velice rádi Vám odpovíme hlavně v případě individuálních projektů.

 • Jaké jsou tepelné parametry ve srovnání se zděným domem?

  Spotřeba tepla u přízemní dřevostavby se v korunách pohybuje od  16 000 - 18 000,- Kč /rok, u patrové dřevostavby to činí 23 000 – 25 000,- Kč/rok. Pro srovnání ceny tepla u klasických zděných domů se pohybují podle velkosti od 30 000,- Kč/rok a výše.

  Součinitel prostupu tepla u našich dřevostaveb VEXTA je U=0,18 W/m2K  a tepelná ztráta celého objektu se pohybuje dle typu od 4 do 5,8 kW.

 • Je možné měnit rozměry a dispozice místností oproti standardní nabídce?

  Ano, sice ne úplně všechny, ale vždy se zákazníkům snažíme vyjít vstříc.

 • Kdo mi bude dům stavět – jaká firma, kolik zhruba lidí, jakou techniku používáte?

  VEXTA a.s. je výrobcem dřevostaveb. Stavět vše na klíč budeme tedy přímo my! Pro výstavbu dřevostaveb používáme osvědčenou technologii.

 • Mohu během stavby kontrolovat její průběh a případně upozorňovat na nedostatky?

  Samozřejmě, po dobu výstavby si zákazník vždy vše může libovolně kontrolovat a dokumentovat, nemáme potřebu cokoli tajit!

 • Je možné nahradit typ topení uvedený ve standardním vybavení jiným zdrojem topení?

  V našich dřevostavbách je možné použít jakýkoli typ od teplovodního topení s radiátory, až po podlahové topení elektrické či teplovodní.

 • Je možné použít ve dřevostavbách komín pro krbovou vložku či krbová kamna?

  Ano, komín je běžným vybavením většiny našich domů a jeho typ závisí na tom, pro jaký typ kamen se zákazník rozhodne. V případě, že budete chtít mít v budoucnu komín, musíme s tím počítat již při stavbě základové desky a prostupy stropem se musí řešit již při tvorbě projektu. Později to není většinou již bohužel možné.

 • Můžu si na strop zavěsit boxovací pytel? Plánuji si v jednom z pokojů zřídit posilovnu…

  Ano, určitě s tím není problém. Je ale dobré toto řešit už ve fázi klientských změn v našich projektech – tak abychom místo zavěšení pro jistotu ještě více vyztužili.

 • Při poškození, proražení, nebo například narušení konstrukce hlodavci - jak je bráněno dalšímu ničení izolace a dalších konstrukcí ve stěnách?

  Konstrukční řezivo je tvořeno KVH hranoly, které jsou vysušeny na vlhkost 15% - to je pak přirozenou ochranou proti biologickým škůdcům. Pokud máte i přesto pochybnosti (hlodavci)- pokud je fasáda dřevostavby provedena kvalitně, tak je obvodový plášť domu mechanicky uzavřen a obávaní potkani nemají šanci se dostat dovnitř.

  Ještě jsme se s podobným problémem v praxi nikdy nesetkali. Čistě teoreticky, pokud by se nějaký hlodavec do konstrukce přeci jen dostal, je možné vypuzení ultrazvukovým odpuzovačem - plašičem. Krysa v případě nebezpečí či ohrožení unikne a dá varování jiným, že tudy ne.

 • Rozdíl mezi použitým dřevem ošetřeným tlakově a chemicky? A jakým způsobem jsou ošetřeny KVH hranoly které používáte?

  Viz odpověď výše. Na rozdíl od jiných forem impregnace dřeva jako je nátěr nebo máčení, u tlakové impregnace proniká impregnační látka hluboko do dřeva (až do několika centimetrů průřezu) a tak zaručuje dlouhodobou ochranu dřeva proti hnilobě, dřevokazným houbám, plísním, hmyzu a povětrnostním vlivům.

 • V případě, že mi praskne jakékoliv potrubí či vedení kabelů, u zdiva vysekám a zazdím, ale u dřevostavby?

  Stane-li se takový problém, postupuji stejně jako u zděné stavby, jen s tím rozdílem, že použiji pilu, kterou vyříznu potřebný otvor a pak po opravě potrubí či kabelu přidělám konstrukční desku na rámovou konstrukci. Je to poměrně jednodušší, suchý a rychlý proces.

 • Nemůže při zkratu elektrických kabelů dojít ke shoření celého domu?

  Při zkratu elektrického vedení by došlo k požáru jen v případě, že by bylo hoření podpořeno prouděním vzduchu. Tím, že je ale celá konstrukce uzavřená, je proudění vzduchu eliminováno na minimum a k zahoření tak může dojít jen velmi obtížně. Navíc samozřejmě používáme materiály s požární odolností – sádrovláknité desky Fermacell atd.

 • Jak mám postupovat, když si nevyberu ani jeden z nabízených typů domu – kam mám zavolat, koho oslovit?

  Na našich webových stránkách je uvedena zelená linka  800 900 963 a mail adresa drevostavby@vexta.cz. Dále nás můžete navštívit v sídle naší společnosti – v Bořanovicích, na našem obchodním zastoupení v Praze na Palmovce, nebo například v našem vzorovém domě v Šestajovicích. Atypické řešení pro vás určitě najdeme a projekt v případě zájmu zajistíme

 • Uvádíte stálé dodavatele, mohu si však sjednat dodávky od jiných dodavatelů podle mého výběru?

  Netýká se to samozřejmě základní konstrukce domu, oken, ale u vnitřního vybavení to není problém, je to pouze otázka dohody.

ico_mail

Poptávkový formulář

V případě vašeho zájmu o naše služby nás neváhejte kdykoliv kontaktovat, nebo využijte náš poptávkový formulář.

ico_quest

Bezplatné poradenství

Rádi byste se nezávazně informovali o naší nabídce, nebo získali doplňující informace? Neváhejte nás kontaktovat!