10 důvodů pro dřevostavbu VEXTA

Dřevostavby VEXTA Dřevostavby do 2 měsícůDřevostavby VEXTA - kvalitní bydlení pro každého

Rychlý kontakt

VEXTA a.s.
Hovorčovická 137
Pakoměřice, 250 65 Bořanovice


+420 800 900 963 - volání zdarma
drevostavby@vexta.cz
 

NOVINKY
Archiv
VELETRH DŘEVOSTAVBY 2018

Ve dnech 1. 2. - 4. 2. 2018 se koná v Průmyslovém paláci v Praze - Holešovicích veletrh DŘEVOSTAVBY 2018

Více
Staňte se fanouškem VEXTA NA Facebooku

JSME NA FACEBOOKU - neunikne vám žádná novinka, můžete prohlížet fotografie z právě realizovaných staveb a spoustu dalšího.

Více
PF 2018

VEXTA Vám přeje příjemné prožití vánočních svátků a úspěšný rok 2018.

Více

V poslední době se dřevostavby úspěšně etablovaly v očích odborné i laické veřejnosti. Obecně se dá říct, že dům na bázi dřeva je více než zajímavou alternativou ke "klasickému", tedy zděnému domu.

Dovolte nám, abychom Vám představili základní výhody našich dřevostaveb:

 • 1 | Rychlost výstavby a finančně nejdostupnější bydlení

  Vzhledem ke skutečnosti, že při stavbě dřevostavby dochází k minimalizaci mokrých procesů, kterými zůstává pouze betonování základové desky a pasů a zbylé procesy (montování panelů, osazování výplní do otvorů, krov, povrchové úpravy, dokončovací práce atp.) jsou suché, dochází zde k velmi významné časové úspoře oproti výstavbě zděného domu.

  Dřevostavbu lze realizovat k nastěhování nejdéle do cca 3 měsíců od začátku výkopových prací základové desky , což je 3x a více kratší doba, než je běžné pro zděnou konstrukci. Pro každého z nás je určitě lákavá představa, že se začátkem roku rozhodne a do prázdnin bydlí.

  V rámci finanční úspory vůči zděné stavbě je možné objektivně docílit na celkových stavebních nákladech úspor v rozpětí cca 15–30 %. Další významné úspory oproti zděnému domu však přináší zejména úspory na energiích a nemalé finanční prostředky se také ušetří při výstavbě domu ,která je financována hypotékou. Neplatíte žádné úroky navíc jako u zděných staveb z hlediska rychlosti výstavby.

 •  2 | Energetická úspornost stavby

  Dřevo je jeden nejdokonalejších tepelně izolačních materiálů s minimální tepelnou vodivostí. Zjednodušeně řečeno, v zimním období dřevostavba propouští méně chladu a v letních měsících pro změnu minimum tepla. Již ve standardu jsou dřevostavby značně energeticky úsporné a bez problémů mohou splňovat požadavky i na pasivní domy.

  Námi realizovaným řešením obvodových konstrukcí dosahujeme velmi nízkých hodnot součinitele prostupu tepla, což s sebou nese výrazné úspory za vytápění oproti zděnému domu, ročně tak můžete ušetřit až desetitisíce korun (!!!).

 •  3 | Výrazně větší podlah. plocha díky konstrukci oproti zděnému domu

  Obvodové stěny našich dřevostaveb jsou ve srovnání s klasickým způsobem výstavby zděnou technologií výrazně tenčí. Z tohoto důvodu může dřevostavba nabídnout, průměrně až o 10% větší obytný prostor a to vše při stejné zastavěné ploše tzn., že při průměrné zastavěné ploše 100m² dostaneme u přízemního domu 10m² podlahové plochy navíc. V případě patrového domu je to 10m² v každém patře, celkem tedy 20m² !!!. Tím se zásadně snižují náklady na m² podlahové plochy celého domu.

 •  4 | Široká možnost individuálních úprav zákazníkem

  Díky používaným konstrukčních systémů lze naši dřevostavbu individuálně přizpůsobit nejen požadavkům klienta, ale také parametrům pozemku.

  Námi používané skeletové dřevostavby jsou dokonce natolik variabilní, že dům se může vymezit jen vnějšími stěnami a rozvržení půdorysu je ponecháno zcela na požadavcích zákazníka bez nutnosti přizpůsobovat se nosným stěnám.

 •  5 | Zdravé bydlení

  Dřevo je jeden z nejpřirozenějších materiálů. Každý z nás zná uklidňující pocit procházky v lese, která působí jako balzám na duši a naši psychiku. A tento pocit uklidnění se projevuje také v našich dřevostavbách.

  Dřevo dokáže také vyrovnávat vlhkost v interiéru a udržovat stabilní klima, což je vhodné především pro astmatiky a alergiky.

 •  6 | Ekologie a ochrana životního prostředí

  V průměru se pro výrobu jedné dřevostavby spotřebuje cca 65 m³ dřeva. Protože každou vteřinu vyroste v ČR zhruba půl kubíku dřeva, pak netrvá ani dvě minuty, než v lese vyroste materiál na jednu naši dřevostavbu.

  Kladný vliv dřevostaveb na životní prostředí je i poté, co jejich životnost skončí- každou dřevostavbu bez ohledu na typ konstrukce lze demontovat na prvočinitele a chemicky neošetřené dřevo můžeme použít třeba i jako palivo pro vytápění.

  Zřejmě nejkrásnější na tom všem je skutečnost, že náš stavební materiál, tj. dřevo, potřebuje ke své „výrobě“ pouze vzduch, vodu, půdu a slunce.

 •  7 | Dům je okamžitě obyvatelný

  Nově dokončený dům okamžitě splňuje všechny podmínky pro spokojené a kvalitní bydlení včetně velmi příznivého interiérového mikroklimatu. Interiérové mikroklima je na rozdíl od běžné stavby vhodné pro bydlení již od prvního okamžiku a není potřeba žádným způsobem řešit nadbytečnou vlhkost, která se dlouhodobě uvolňuje ze zděného domu a negativně ovlivňuje vlhkostní poměry v celém domě.

 •  8 | Nehořlavost

  Dřevostavba a nehořlavost? Ano, čtete správně.  Dřevo samozřejmě hoří, ale v téměř všechny požáry v budovách vznikají zpravidla vzplanutím interiérového vybavení a nikoliv konstrukčního materiálu! Největší výhodou dřevostavby je ovšem předvídatelnost celého procesu hoření. To znamená, že masivní dřevo při hoření na povrchu zuhelnatí a tím brání rozšíření hoření do hloubky. Touto vlastností si i ohořelá konstrukce pořád drží svůj tvar a zachovává si statickou nosnost.

  U vícevrstvých konstrukcí na bázi dřeva zase omezuje rozšíření plamene dokonalé utěsnění stěn a absence dutých prostor. Mimo toho jsou součástí sendvičových konstrukcí stavební desky z nehořlavých materiálů.  Pokud nebyla nijak zasažena vnitřní část nosné konstrukce, teoreticky stačí desky po požáru pouze vyměnit.

 •  9 | Životnost srovnatelná se zděným domem

  Celkově můžeme říci, že běžná životnost dřevostavby se při kvalitním a odborném provedení zcela vyrovná stavbě zděné. Můžeme tedy směle říct, že my Vám nabízíme dům pro více generací. Pokud chcete důkaz kvality dřevěných domů, můžete se podívat na dřevostavby na našich vesnicích či ve skanzenech. Kvalita těchto domů je někdy prověřena i celými staletími.

 • 10 | Stavět lze v průběhu celého roku

  Při stavbě naší dřevostavby používáme technologie, které využívají výhradně suchých procesů, proto realizaci lze provádět i v průběhu zimních měsíců, aniž by hrozilo riziko zdržení stavby z důvodu mrazů. Tato výhoda nám umožňuje stavět domy našim zákazníkům v průběhu celého kalendářního roku.

ico_mail

Poptávkový formulář

V případě vašeho zájmu o naše služby nás neváhejte kdykoliv kontaktovat, nebo využijte náš poptávkový formulář.

ico_quest

Bezplatné poradenství

Rádi byste se nezávazně informovali o naší nabídce, nebo získali doplňující informace? Neváhejte nás kontaktovat!